/ “Latvijas dzelzceļš” pievienojies septiņu valstu dzelzceļu līgumam novērotāja statusā

Starptautiskās transporta inovāciju izstādes “InnoTrans” laikā Vācijā notiekošajā septiņu valstu dzelzceļu sanāksmē, kuras mērķis ir sekmēt konteinerkravu pārvadājumus no Ķīnas uz Eiropu un atpakaļ, tika nolemts uzņemt VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) novērotāja statusā ar perspektīvu nākotnē paplašināt līgumvalstu loku.

Kā norāda LDz prezidents Edvīns Bērziņš: “Novērotāja statuss tik ietekmīgā organizācijā, kurā pārstāvēti Eirāzijas transporta nozares smagsvari, ir ļoti nozīmīgs. Mēs varam aktīvi piedalīties darbā, kas skar kravu pārvadājumus, operatīvās darbības, dokumentu noformēšanu, elektroniskās dokumentācijas veidus un citus jautājumus. Tas ļauj attīstīt biznesa attiecības, kuru rezultātā ieguvēji ir visi – gan mēs, gan ostas, gan kravu pārvadātāji.”

Septiņu valstu dzelzceļu līgumu 2017.gada pavasarī noslēdza Ķīnas, Baltkrievijas, Vācijas, Kazahstānas, Mongolijas, Polijas un Krievijas dzelzceļi, vienojoties kopīgi attīstīt konteinerpārvadājumus un tirdzniecības sadarbību starp Āziju un Eiropu.

Piedaloties šī līguma dalīborganizāciju sanāksmē, LDz prezidents Edvīns Bērziņš Potsdamā iepazīstināja ar Latvijas transporta un loģistikas nozares līdzšinējo darbību Eirāzijas pārvadājumu nodrošināšanā, kā arī – par noslēgtajiem sadarbības līgumiem ar stratēģiskajiem partneriem Ķīnā. Tostarp tika uzsvērts pirms divām nedēļām Siaņas pilsētā noslēgtais stratēģiskās sadarbības līgums ar Siaņas Starptautisko tirdzniecības un loģistikas parku.

Septiņu valstu dzelzceļu līgums ir slēgts sadarbības formāts, kurā jauni dalībnieki tiek uzņemti ļoti stingri izvērtējot. Arī Latvijas dalība tajā tika detalizēti apspriesta, pēc Vācijas un Krievijas dzelzceļu iniciatīvas tomēr nolemjot LDz piešķirt novērotāja statusu un tiesības piedalīties gan ekspertu darba grupās, gan kopējo darba grupu sēdēs. Plānots, ka nākamā vadības līmeņa tikšanās notiks 2019.gada pavasarī Kazahstānas galvaspilsētā Astanā, un tajā piedalīsies arī LDz vadība.

Latvijas Dzelzceļš25 septembris 2018